בית ספר לרכיבה מערבית

/בית ספר לרכיבה מערבית
בית ספר לרכיבה מערבית2020-02-20T15:56:57+00:00

בית ספר לרכיבה מערבית

הרכיבה המערבית מגיעה אלינו ממערב ארה”ב.הבוקרים בארה”ב פיתחו את שיטה זו לטובת פעילותיהם בשטח והעבודה היום יומית עם הבקר והסוסים באזור זה, אשר הצריכה שהייה ארוכה על האוכף ועבודה על תנאי שטח שונים (דבר אשר דרש את התאמת הציוד ושדרוגו למאסיבי ונוח יותר לרכיבה ולשינוי גישה בשימוש בו, לדו’ להשתמש במושכות רפויות).

עם השנים, כתוצאה נהעבודה הממושכת עם הבקר, נוצר למעשה סגנון רכיבהחדש “רכיבה מערבית”, וכמובן שדאגו כל הזמן לשדרג ולשכלל אותו. הבוקרים הגדילו לעשות והתחילו לקיים תחרויות קטנות לבדיקת יכולות הרוכב והסוס, ואט אט החלו התחרויות לקבל אופי רשמי, אשר כללו תקנון וחוקים, ומתקיימות וגדלות מיום ליום, לאורך השנים עד ימינו אנו.

רכיבה מערבית מתחלקת למספר קטגוריות תחרותיות:

  • ריינינג (תצוגת שליטה) – מקור השם הוא מהמילה Reinsמושכות, ופירושו הנחייה של הסוס על ידי הרוכב. בענף זה נדרש הרוכב להפגין שליטה מלאה בסוס והסוס נדרש לבצע מספר אלמנטים, כגון: מעגלים, החלפת רגל מובילה באוויר, עצירות חזקות, פניות חדות, הליכה לאחור, ספינים סיבוב במקום על רגל ציר אחורית) וכו’. ענף הריינינג מאופיין ברמת שליטה גבוהה מאוד בסוס ובדרישות אתלטיות גבוהות.
  • Cutting  (הפרדת פרה מעדר) – בענף זה סוס נכנס לעדר של פרות הממוקם בקצה הזירה, במרכז הקיר האחורי שלה. הצמד, סוס ורוכב, מוציאים פרה אחת החוצה מן העדר ומונעים ממנה לחזור לעדר, כאשר מרגע ההפרדה הרוכב אינו רשאי לסמן לסוס או לעזור לו, פרט לדרבון.
  • · Western Pleasure (רכיבת סגנון) – מטרתו להדגים את התענוג ברכיבה ולקבוע מיהו הסוס המענג/מהנה ביותר, בעל התנועה, המקצב וההתנהגות הטובים ביותר.
  • Trail Class (מכשולי שדה) – הופעת הסוס מעל מכשולים עם דגש על תגובת הסוס לרוכב והתנהגות הסוס. המכשולים הם: פתיחת מעבר וסגירת שער, רכיבה מעל קורות או מוטות, הליכה לאחור, מכשול מים תעלה או בריכה), העברת חפץ ממקום למקום, מעבר גשר עץ, ללבוש ולפשוט מעיל גשם, להסיר/להזיז דואר מתיבת דואר, כל מכשול אחר שהוא בטוח וניתן למעבר.

בחוות גזית ניתן להירשם לשיעורי רכיבה מערבית, אותם מעבירים מדריכים בעלי ניסיון רב בסגנון רכיבה  מסוים זה ובלימודו. זהו תהליך מרתק של קשר בין האדם לסוס, בו תגלו על עצמכם לא פחות מאשר על בעל החיים.

בואו להיות חלק מחווית וקהילת הרכיבה המערבית ובואו לבקר בחוות גזית – חוות סוסים בצפון  לפרטים והתרשמות.

חוות גזית – חוות סוסים בצפון

לפרטים נוספים והרשמה

מספרים עלינו

ביליתי בחוות גזית והיה פשוט חלום. היחס היה פשוט מדהים וכפי.

וחוויית הרכיבה לרוכב פעם ראשונה הייתה פשוט חלום.

אלון רוסו

מקום נפלא עם צוות מדהים עם סבלנות וסובלנות…

היה ממש כיף הילדים נהנו מאוד!! מקטן עד גדול!!!

 

יפעת פרוכטך

וואו! נסענו לטיול בצפון ועצרנו בחוות גזית שבמושב ברק לרכיבה מהנה, נעימה ומלמדת.

תודה רבה לגל ואודליה על אירוח מפנק כיד המלך. ממליצה לכל מי שמגיע לאיזור.

אסתר רוזנבלט
חייגו אלינו
שינוי גודל גופנים