רכיבה טיפולית2020-02-20T15:57:27+00:00

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית הינה אחת משיטות הטיפול הנהוגות בעזרת בעלי חיים. רכיבה טיפולית מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד בעלי קשיים רגשיים, התנהגותיים, פיזיים ומוטורים.

הרכיבה הטיפולית משלבת בטיפול מרכיבים חינוכיים, פסיכולוגיים ושיקומיים בעזרת סוסים.

כחלק מהטיפול ישנו מגע ישיר עם הסוס, טיפול בו והדרכתו לביצוע תרגילים ומשימות, דבר התורם רבות להטמעת התכנים המועברים במהלך הטיפול שבסופו של דבר יביאו להשגת התפתחות והתקדמות במישור האישי והחברתי.

רכיבה טיפולית בחוות גזית- בית ספר לרכיבת סוסים בצפון. לחווה הסדרים ועובדת בשיתוף עם קופת חולים כללית ,קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית.

שיעורי רכיבה טיפולית מועברים על ידי מדריכים מוסמכים בעלי הכשרה מתאימה, מקצועיים ובעלי ניסיון רב בהעברת שיעורי רכיבה טיפולית לילדים ומבוגרים.

שיעורי הרכיבה מתבצעים לפי תכנית עבודה מסודרת ומותאמת אישית לצרכיו של כל מטופל ומטופל.

המטופלים מקבלים יחס אישי וחם, מקצועי וסבלני על ידי מדריכי הרכיבה ושאר צוות החווה, דבר המפתח קשר רגשי ועמוק בין המטופל והמדריך ולא פחות חשוב בין המטופל לסוסים.

תלמידי הרכיבה עוברים במהלך הטיפול תהליך מרתק של בניית קשר בין האדם לסוס, דרכו הרוכב מגלה הרבה על אישיותו דבר המשליך על התנהגותו בחיי היומיום ותורם לשיפורם.בטחונו העצמי של המטופל מתחזק והמודעות לסביבה עולה. הרוכב חווה הצלחות וכישלונות, ומרחיב את קשת הרגשות דרך פחדים, שמחה וגעגוע שהם חלק בלתי נפרד מהקשר שנוצר בין המטופל לסוסו.

שיעורי הרכיבה הטיפולית הינם מגוונים ומאתגרים, דבר התורם לשיפור בחייו של המטופל וכל זאת תוך כדי הנאה מרובה מעצם הקשר הנרקם בינו לבין הסוס והרכיבה עליו.

חוות גזית- חוות סוסים בצפון ממוקמת במושב אביטל, בין השדות החקלאיים של עמק יזרעאל למרגלות הגלבוע. ההימצאות בסביבה פתוחה ופסטורלית בחיק הטבע תורמת גם היא למימוש האפשרויות ההתפתחותיות הרבות הטמונות ברכיבה טיפולית, ומספקים להן את המרחב הדרוש להן להתקיים ולהתעצם.

הרפואה המודרנית הבינה את חשיבותה של הרכיבה הטיפולית, ובשנים האחרונות נכנס ענף רכיבה זה לסל הבריאות והוא זמין ונגיש לכל אחד או אחת מכם הנדרשים לכך. כל שנותר לכם הוא לבדוק את זכאותכם וליצור עמנו קשר לטובת קביעת פגישת הכרות, שלכם אותנו (תתרשמו מהחווה, הסוסים, הצוות, מגרשי הרכיבה, המדשאות ושאר שירותי החווה), ושלנו אתכם לטובת הבנת הצורך הפרטני של המטופל ובניית תכנית טיפול המותאמת אישית ובמיוחד לצרכיו.

חוות גזית – רכיבה טיפולית בצפון

לפרטים נוספים והרשמה

מספרים עלינו

ביליתי בחוות גזית והיה פשוט חלום. היחס היה פשוט מדהים וכפי.

וחוויית הרכיבה לרוכב פעם ראשונה הייתה פשוט חלום.

אלון רוסו

מקום נפלא עם צוות מדהים עם סבלנות וסובלנות…

היה ממש כיף הילדים נהנו מאוד!! מקטן עד גדול!!!

 

יפעת פרוכטך

וואו! נסענו לטיול בצפון ועצרנו בחוות גזית שבמושב ברק לרכיבה מהנה, נעימה ומלמדת.

תודה רבה לגל ואודליה על אירוח מפנק כיד המלך. ממליצה לכל מי שמגיע לאיזור.

אסתר רוזנבלט
חייגו אלינו
שינוי גודל גופנים